Am visat c-am râs, până m-am trezit!
Costel Zăgan
Oare ce ar mai rămâne din viață dacă am izgoni plăcerile?
Ar mai fi acel trai nemernic vrednic de numele de viață? ...Mă aplaudați, prieteni! Știam eu prea bine că sunteți cu toții prea neghiobi, adică prea înțelepți pentru a nu-mi împărtăși părerea.
* Libertatea-i sufletul omului. * Până la Dumnezeu, trebuie să eviți mulți îngeri. * Scriu, adică sunt liber. Costel Zăgan NU SUNT FIUL TĂCE...